otrdiena, 2015. gada 21. aprīlis

Termokrūzes lauku dzīve

Pilsētas laikā termokrūzes no rītiem ar smaržīgu kafiju un tēju ceļoja no laukiem uz Rīgu, palīdzot īpašniekiem atmosties un izbaudīt brokastu maizītes ceļā. Lauku versijā kādu laiku krūzes stāvēja visu piemirstas, vēlāk ziemas spelgonī pavadīja rīta pastaigā uz mežu. Kopš saimniecībā ienākušies mazie jēriņi, kuri barojami ar pudelīti, termokrūzēm jauna dzīve sākusies.  Lauku dzīve.
Tā kā barojami ir divi jēriņi: viens, kuru mamma nepieņēma, un otrs no trīnīšu ģimenes, kuram 'pa īsu' ar mammu, tad ar mazo bērnu pudelīti galīgi nepietiek. Katru rītu uz kūtiņu dodos pilnā ekipējumā: divas termokrūzes un vēl pudelīte pilna piena maisījuma jeb pilnpiena aizvietotāja. Vēlāk dienas laikā pietiek ar vienu termokrūzi un mazo pudelīti uz abiem. Pudeles brāļi (skaidrības labad: abas ir māsiņas). Kādēļ tieši termokrūzes te noderīgas? Jo piena aizvietotājs silts pasniedzams. Izbraukuma restorāns ar apkalpošanu numuriņos. Glauna jēriem apkalpošana. 
Šobrīd tā ik pēc 4h
Pēdējās dienas, kad jaucu pienu no pulvera, manu degunu tirdīja jautājums - kur tā smarža tik pazīstama šķiet? Ko atgādina? Šorīt sapratu, tas smaržo kā "Selgas" klasiskie cepumi. Intereses pēc salīdzināju abu produktu sastāvu (cepumu un pilnpiena aizvietotāja). Kopīgās sastāvdaļas šādas: 'augu eļļas/ augu tauki', 'aromatizators' un, protams, pats 'piens/ piena produkti'. Piena maisījumu neesmu garšojusi, bet tā kā smarža daudz pasaka par garšu, varu aptuveni nojaust (pafantazēt - labi, labi), ko jēriņi ēd. Cepumus :))

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru